Filmy

Szczypce do ściągania izolacji CIMCO SUPER 4 PRO


Nr kat. CIMCO 10 0784
Nowa technologia zastosowana w prowadnicy kabla w szczypcach SUPER 4 PRO ułatwia proces ściągania izolacji i umożliwia obsługę szerszej palety kabli z różnymi izolacjami PVC. Do przewodów masywnych i elastycznych z izolacją PVC o grubości od 0,2 do 6,00 mm².

Szczypce do zaciskania tulejek kablowych CIMCO FLEXI-CRIMP 6


Nr kat. CIMCO 10 1950
Sześciokątne zaciskanie umożliwia uzyskanie bez wysiłku optymalnej formy tulejki do zastosowania w ciasnych komorach. Nowe szczypce FLEXI-CRIMP 6 po raz pierwszy łączą w jednym narzędziu możliwość obróbki żył o przekroju od 0,08 do 16 mm² (w przypadku jednej żyły) oraz 2 x 0,5 do 2 x 10 mm² (w przypadku podwójnych tulejek kablowych).

Walizka narzędziowa na kółkach CIMCO Gigant, do zastosowania w obszarze e-m


Nr kat. CIMCO 17 6836
Rosnąca liczba zarejestrowanych samochodów elektrycznych przenosi się odpowiednio na zwiększenie odsetka awarii w tym segmencie. Do wykonania czynności naprawczych w takich samochodach potrzebne jest specjalne wyposażenie, które jest przystosowane do użytkowania pod napięciem. 40-częściowa walizka narzędziowa na kółkach Gigant do zastosowania w obszarze e-mobilności zawiera komplet narzędzi spełniających normę VDE, które zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem naprawy samochodów elektrycznych, a także środki ochrony osobistej i akcesoria. Walizka zapewnia bezpieczeństwo i ochronę wysokiej jakości narzędzi przed wodą oraz pyłem. Gwarantuje to fachową i bezpieczną naprawę.

Walizka narzędziowa na kółkach CIMCO Gigant PRO i COMPACT


Nr kat. CIMCO 17 0094 i 17 0098
System walizek narzędziowych Gigant wyznacza nowe standardy! Walizka narzędziowa Gigant zyskała uznanie w wielu segmentach branży elektrycznej. Nowa walizka narzędziowa na kółkach Gigant PRO nie tylko chroni przechowywane we wnętrzu narzędzia przed wodą i pyłem, lecz także zachwyca systemem lamelek, który gwarantuje pewne oraz uporządkowane przechowywanie narzędzi w walizce przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Walizka narzędziowa na kółkach Gigant COMPACT w niczym nie ustępuje większej wersji. Jest wyposażona w nowy system lamelek, a także ma te same sprawdzone atuty, co walizka narzędziowa na kółkach Gigant Pro, przy zmniejszonej wadze i wielkości.

Wkrętak z grzechotką CIMCO, zestaw 18-częściowy


Nr kat. CIMCO 11 4866
Trzonek składający się z dwóch komponentów zapewnia ergonomiczny chwyt, wkrętak nie wyślizguje się z dłoni i nie powoduje zmęczenia. Niezastąpiony skarb ukazuje się po wysunięciu uchwytu wkrętaka: w jego trzonku bezpiecznie mieści się 12 bitów, rozwiązanie to gwarantuje także oszczędność miejsca. W dołączonym zwijanym futerale dostępnych jest 5 kluczy nasadowych.

Wskaźnik napięcia z aktywatorem FI-/RCD CIMCO


Nr kat. CIMCO 11 1438
Kontrola kierunków wirowania pola czy kontrola ciągłości obwodu – nowy wskaźnik napięcia to uniwersalne urządzenie, które gwarantuje bezpieczne i niezwodne działanie. Wskaźnik jest wyposażony w białą diodę LED oświetlającą miejsce pomiaru, a także w funkcję automatycznego włączania i wyłączania.

Wkrętak CIMCO SLIM


Nr kat. CIMCO 11 7760 i kolejne
Każdy, kto kiedykolwiek próbował dotrzeć do głęboko osadzonej śruby za pomocą wkrętaka z izolacją, zna ten problem. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są wkrętaki SLIM: cienka izolacja ułatwia dotarcie do głęboko osadzonych śrub. Asortyment wkrętaków SLIM został rozszerzony i obejmuje obecnie pięć wkrętaków płaskich, po dwa wkrętaki Philips i Pozidriv, a także cztery wkrętaki specjalne o profilu kombi oraz pięć wkrętaków TORX® i dwa wkrętaki do gniazd czworokątnych. Są one dostępne osobno oraz w trzech atrakcyjnych i praktycznych zestawach.

Walizka narzędziowa CIMCO


Pozwala na fachowy start w nauce zawodu. Nauka przebiega bez napięć: młodym uczniom zawodu technika-elektryka przychodzi ona łatwiej, jeśli mają odpowiednie narzędzia. Firma CIMCO podjęła wyzwanie:

  • wysokiej jakości walizka twarda lub solidna torba ze skóry
  • wyposażona w kompletny zestaw podstawowych narzędzi
  • specjalnie zaprojektowana pod kątem potrzeb osób początkujących w zawodzie
  • szczypce i wkrętaki z izolacją 1000V i certyfikatem VDE
  • wszystkie narzędzia wykonane zgodnie z wysokimi standardami firmy CIMCO.

Szczypce do zaciskania tulejek kablowych FLEXI-CRIMP 6


Szczypce do zaciskania tulejek kablowych Flexi-Crimp 6 firmy CIMCO stanowią kolejny krok w rozwoju zaciskarek. Upowszechnione w ostatnim czasie sześciokątne zaciskanie tulejek kablowych pozwala na uzyskanie optymalnej formy tulejki, którą bez trudu można operować także w ciasnych komorach. Nowe szczypce Flexi-Crimp 6 po raz pierwszy łączą w jednym narzędziu możliwość obróbki żył o przekroju od 0,08 do 16 mm² (w przypadku jednej żyły) oraz 2 x 0,5 do 2 x 10 mm² (w przypadku podwójnych tulejek kablowych). Przekrój żyły jest ustawiany przed zaciśnięciem, funkcja bocznego podawania tulejek ułatwia pracę.

Seria CimCut´n´Press


Niezmienna jakość: to cecha, która sprawia, że wykonana praca oraz produkt mają dla klienta większą wartość. W technice łączenia obwodów elektrotechnicznych taką pewność daje najnowsza generacja akumulatorowych hydraulicznych narzędzi do zaciskania i cięcia – to wszystko dzięki najnowocześniejszej technologii, perfekcyjnemu wykonaniu, powtarzalnemu czasowi pracy i większej trwałości. Optymalizacja wymiarów i środka ciężkości pozwala na komfortową pracę, także w trudno dostępnych miejscach.

Ściągacz izolacji CIMCO


Do wszystkich popularnych kabli ø 8 - 13 mm: ostrza powlekane azotkiem tytanu gwarantują najwyższą trwałość i bardzo dobry poślizg, ergonomiczny, 2-komponentowy, antypoślizgowy uchwyt umożliwia bezpieczne operowanie narzędziem, cztery ostrza pozwalają zmniejszyć siłę nacisku i zwiększyć precyzję, pole do umieszczenia tekstu ułatwia personalizację narzędzia, skala wzdłuż narzędzia, certyfikat TÜV/GS.

Rurowa końcówka kablowa CIMCO


Coraz częściej normalna szerokość kołnierza w produkowanych powszechnie końcówkach kablowych jest znacznie szersza od wymiarów komory. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji udało się zmniejszyć szerokość kołnierza przy zachowaniu przekroju przewodu, grubość kołnierza wzrosła jednak proporcjonalnie. Taką końcówkę kablową można bez problemu stosować we wszystkich rozdzielnicach bez utraty wydajności. Dodatkowa korzyść polega na tym, że wymiary tulejki do zaciśnięcia przewodu elektrycznego pozostają niezmienione. Dzięki temu użytkownik może nadal wykorzystywać dotychczasowe narzędzia.

Łącznik stykowy XL CIMCO


Dzięki większej długości miedzianej tulei i wynikającej z niej możliwości podwójnego zaciśnięcia przewodu łączniki mogą być wykorzystywane także do naprawy uszkodzonych przewodów z drutu.

Uchwyt do bitów i adapter do klucza nasadowego CIMCO


Przesunięcie tulejki (także w przypadku zamocowania w uchwycie szczękowym wkrętaka akumulatorowego) umożliwia wykorzystanie narzędzia jako adaptera do klucza nasadowego lub uchwytu do bitów. Możliwość mocowania narzędzi z łbem sześciokątnym lub gniazdem czworokątnym 1/4". Wymiary dł. x szer. x gł.: 70 x 13 x 13 mm

Nożyce do przecinania kabli CIMCO DUOCUT


Nowe nożyce do przecinania kabli CIMCO DUOCUT, wykonane ze stali kutej, są wyposażone w wyjątkowo ostre ostrza, które oferują dwie powierzchnie tnące.

Poziomnice CIMCO


Wiele przemyślanych innowacji oraz doskonałe wykonanie gwarantują ergonomiczną obsługę bez zmęczenia, a także umożliwiają precyzyjny pomiar w każdych warunkach.

Zestaw narzędzi CIMCO do stosowania w sytuacjach problematycznych


Śruby ze zużytym łbem nie są powodem do radości, bo wiążą się z dodatkowym nakładem pracy. Zdarzają się sytuacje, w których trudno sobie poradzić. Wtedy najlepszym rozwiązaniem są zestawy narzędzi do stosowania w sytuacjach problematycznych.

Tulejki do zagęszczonych żył przewodów CIMCO


Firma CIMCO oferuje odpowiednie tulejki przeznaczone specjalnie do zagęszczonych żył przewodów. To proste i praktyczne rozwiązanie obejmujące wysokiej jakości tulejki z miedzi elektrolitycznej, które są optymalnie dostosowane do wymiarów danego kabla. Te specjalne tulejki pełnią rolę wypełniacza umieszczonego pomiędzy przewodem i elementem złącznym, zapewniając perfekcyjne i trwałe połączenie.

CIMCO TROMMELFIX ULTRA 200


Nowa wersja ma lekką budowę o wadze całkowitej wynoszącej tylko 9,4 kg. Wyjątkowo wytrzymałe urządzenie rolkowe wykonane z powlekanej proszkowo stali.

System do przeciągania kabli CIMCO PowerDrive


Umożliwia szybkie przeciąganie prętów z włókna szklanego (ø 3,0 mm) w ciasnych przestrzeniach i trudno dostępnych miejscach.

Szczypce zaciskowe CIMCO FLEXI-CRIMP PRO


Jedne szczypce do każdego przekroju – nowe szczypce do zaciskania czołowego tulejek kablowych FLEXI-CRIMP PRO pozwalają na zaciskanie przewodów o przekroju od 0,5 mm² do 16 mm².

Mufy mechaniczne


Bezpieczny, szybki i prosty – to trzy słowa, które najlepiej określają nasz system muf kablowych. Nasze mufy kablowe są innowacyjne pod względem budowy i działania, ponadto ich instalacja pozwala oszczędzić czas i ograniczyć koszty.

Preparat do kontroli sprawności czujników dymu


Gaz testowy do czujników dymu to specjalny gaz do szybkiej i skutecznej kontroli działania fotoelektrycznych (optoelektronicznych) czujników dymu. Test można przeprowadzić bardzo szybko bez konieczności użycia skomplikowanych przyrządów kontrolnych. UWAGA! Test nie zastępuje testu baterii.

ALPA-GEL od CIMCO


Żel silikonowy chroni połączenia kablowe przed wstrząsami, pyłem, brudem i wilgocią. Żel można usunąć w każdym momencie po stwardnieniu. Dwuskładnikowy, niezawierający rozpuszczalnika żel silikonowy rozrabia się w proporcjach 1:1. Uzyskuje on wtedy wytrzymałość dielektryczną na poziomie 20 kV/mm. Gotowy żel zachowuje swoje właściwości w zakresie temperatur od -40 °C do +180 °C.

Nóż do kabli CIMCO


Bezpieczeństwo w stresującej zawodowej codzienności. Aby je zapewnić, przedstawiamy nasz nowy nóż do kabli (nr kat. CIMCO 12 2016).
System wymiennych pałąków umożliwia ściąganie izolacji z przewodów Ø 4 - 70 mm. Pałąki można łatwo wymieniać po naciśnięciu przycisku „Push”. Izolacja jest nacinana przez specjalne ostrze hakowe powlekane azotkiem tytanu, które jest dostępne dopiero po zwolnieniu blokady i odsunięciu osłony.

Urządzenie wielofunkcyjne GENiUS 2.0


Jedno podstawowe urządzenie, rewolucyjne możliwości – teraz w ulepszonej wersji ze zmienionym zaworem zwrotnym. System wymiennych głowic pozwala na realizację różnych zadań na najwyższym profesjonalnym poziomie przy użyciu tylko jednego urządzenia. Urządzenie podstawowe to jedna z najmniejszych i najlżejszych tego typu prasek hydraulicznych 60 kN na rynku.
Po raz pierwszy możliwa jest realizacja poniższych zadań za pomocą tylko jednego urządzenia:

  • zaciskanie końcówek kablowych DIN do 300 mm²
  • cięcie przewodów o maks. ø 50 mm (odpowiednio 4 x 120 mm²)
  • wykrawanie otworów do maks. ø ISO 63 lub kwadratów 92 x 92 mm

     

Systemowe szczypce do zaciskania CIMCO click 'n' crimp

W porównaniu z tradycyjnymi narzędziami ta opatentowana zaciskarka wyróżnia się dwiema cechami: po pierwsze różne wkłady profilowe można wymieniać w zależności od typu złączki, nie potrzeba do tego dodatkowych narzędzi, ponieważ wkłady profilowe są blokowane w szczypcach przez praktyczny mechanizm zatrzaskowy. Po drugie uchwyty szczypiec zostały zaprojektowane jako magazynki do przechowywania dwóch dodatkowych par wkładów profilowych, dzięki temu nie ma konieczności korzystania z typowej walizki do przechowywania lub transportu. Obecnie oferujemy szeroką paletę wkładów profilowych, które użytkownik może dobierać według indywidualnych potrzeb.

Narzędzie do wykrawania otworów

Łatwo, czysto i bez zadziorów! Wyprodukowane w stu procentach w Niemczech wykrojniki śrubowe są kompatybilne ze wszystkimi uznanymi na rynku systemami, a jednocześnie mają wiele przydatnych dla użytkownika zalet. Firma CIMCO oferuje profesjonalistom wykrojniki śrubowe w ramach systemu narzędzi, który pozwala skrócić czas poszczególnych etapów pracy i wyznacza nowy standard na rynku.

Nożyce do przecinania kabli CIMCO

Precyzyjne ostrza, ergonomiczny kształt ramion i przyjemne w dotyku uchwyty ułatwiają proces cięcia.

Wciągarka do kabli KATI-BLITZ

Ekonomiczne urządzenia do przeciągania kabli dla zawodowych elektrotechników!

Walizka narzędziowa CIMCO DIAMANT

Rewolucja w świecie twardych walizek narzędziowych! Opracowany na podstawie szeroko zakrojonej analizy rynku system charakteryzuje się wyjątkową stabilnością i elastycznością.

Nowa jakość podczas ściągania izolacji


Coraz większa różnorodność kabli i przewodów oznacza, że musimy projektować produkty, które będą spełniać rosnące wymagania. Niniejszy materiał wideo przedstawia szeroką paletę naszych narzędzi do ściągania izolacji.

Aktualności

Kontakt

CIMCO – POLAND Sp. z o.o

43-392 Międzyrzecze Górne
ul. Międzyrzecze Górne 165

tel: +48 509 541 962
biuro@cimco.pl

Godziny otwarcia
8.00 – 16.00
© 2020 CIMCO – POLAND Sp. z o.o, Wszelkie prawa zastrzeżone. odcisk | Polityka prywatności Zaloguj